به مناسبت روز حمل و نقل

کامیون

 

در تاریخ تحولات صنعت حمل و نقل در کشورمان، روزها و ایام سرنوشت‌سازی بوده‌اند که نقش تعیین‌کننده‌ای در شکل‌گیری و انسجام شبکه این صنعت در کشور ایفا کرده اند. درست بیست و هفت سال پیش در بحبوحه های جنگ تحمیلی که شیرمردان و دلاوران میهن اسلامی در دفاع از ارزشهای انقلاب در جبهه های حق علیه باطل در نبرد با ایادی استکبار و اسلام ستیزان بودند، بحران ناشی از اتمام ذخیره کالاهای اساسی، کشور را فراگرفته بود ، مستکبران غرب و شرق سعی بر آن داشتند تا انقلاب شکوهمند و نوپای ایران اسلامی را در عرصه بین الملل ضعیف و ناتوان قلمداد و ملت بزرگ ایران را به زانو بکشانند. در آن مقطع حساس، کشور دچار کمبود ارزاق عمومی بود . از یک طرف حدود یکصد کشتی حامل کالا در بنادر جنوبی در انتظار تخلیه بار لنگر انداخته بودند و از طرف دیگر بدلیل درگیری و جنگ در مناطق غربی، کشور با بحران تخلیه و بارگیری مواجه بود. در روز ۲۶ آذر ۱۳۶۱ فرمان تاریخی و سرنوشت ساز بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) تمامی کامیونداران را به مشارکت در تخلیه هر چه سریعتر کشتی ها فراخواند و در پی این فرمان، کامیونداران سراسر کشور، آمادگی خود را برای تخلیه بنادر و حمل و نقل مواد ضروری مورد نیاز مردم اعلام و به همت آن دلیر مردان، کشور از وضعیت بحرانی خارج شد.

امروز ۲۶ آذر یادآور چنین ایامی است روزی برای آگاه‌سازی هرچه بیشتر جامعه با نقش و جایگاه بخش حمل و نقل که از سوی شورای فرهنگ عمومی، به عنوان روز حمل و نقل نام گذاری شد. اینک صنعت  حمل و نقل در جمهوری اسلامی ایران، دوران پرفراز و نشیبی را پشت سرگذاشته است که ویژگی اصلی آن تلاش برای دستیابی به جایگاهی والاتر و فردایی بهتر است. امروز میهن عزیزمان پس از پشت سرگذاشتن مشکلات فراوان توانسته است حقانیت خود را در همه عرصه های جامعه بین الملل  از چمله صنعت حمل و نقل به اثبات رسانده و بر سختی های بزرگ فائق آید.

 روز حمل و نقل، روز قدردانی از خدمات ارزشمند رانندگان و سایر دست‌اندرکاران و شاغلان بخش حمل و نقل کشور و فرصتی مناسب برای بازنگری نیازها و مشکلات این بخش است. اینجانب بعنوان عضو کوچکی از جامعه حمل ونقل این روز را به همه رانندگان و جامعه حمل و نقل بویژه رانندگان  عزیز که جزء امین ترین افراد کشورند تبریک و تهنیت عرض می کنم .

Find out what you need to know to prepare your book query before sending it out to agents.
۲۷
آذر ۱۳۸۸
دیدگاه‌ها ۱ دیدگاه
برچسب‌ها

یک پاسخ برای : 1

  1. آشنا گفته:

    سلام
    بنده هم این روز را به تمام دست اندر کاران این حوزه تبریک گفتهو از زحمات ارزشمندشان قدر دانی می کنم
    و یادآور می شوم علی رقم پیشرفت های وسیعی که در این حوزه صورت گرفته هنوز در آغاز راه هستیم
    با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *